Jak wymienić listwę magnetyczną w kabinie?

Niektóre elementy kabin prysznicowych z czasem zużywają się i wymagają wymiany, nawet jeśli postawimy na sprawdzonych producentów i wysokiej jakości produkty. Do takich elementów należy z pewnością uszczelka magnetyczna. Jej zużycie, a przez to nieszczelność, prowadzi do problemów z utrzymywaniem wody w brodziku. Jak dopasować listwę magnetyczną do kabiny prysznicowej (sklep https://www.lazienkiabc.pl/Uszczelki-i-listwy-magnetyczne-c667) i jak ją wymienić? Przeczytaj nasz poradnik, zanim przystąpisz do pracy.

Dopasowanie listwy magnetycznej – sprawdź jak to zrobić

Aby drzwi do kabiny prysznicowej działały poprawnie, a woda nie ciekła za baterii łazienkowych, konieczne jest zastosowanie odpowiednich części zamiennych. Takie części zamienne w najlepszych cenach oferują różne sklepy – zarówno te internetowe, jak i stacjonarne. Dlatego też posiadacze markowych kabin prysznicowych mogą spać spokojnie. Uszczelki do kabin prysznicowych renomowanych producentów, zakupić można niemalże w każdym sklepie, a ich dostępność jest bardzo duża.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w momencie, gdy jesteśmy właścicielami produktu, który nie wyszedł z fabryki wiodących producentów, a sam produkt został wycofany z obiegu. W takim momencie temat mocno się komplikuje, choć zdobycie zamienników nie jest niemożliwe. Aby prawidłowo dopasować listwę magnetyczną do drzwi kabiny prysznicowej, należy znać model kabiny i jej producenta. W ten sposób, często korzystając z pomocy specjalisty, możemy dobrać wymiar uszczelki i odpowiednio dopasować go do posiadanej kabiny prysznicowej.

kabina natryskowa

Listwa magnetyczna do kabiny prysznicowej – samodzielna wymiana

Uszczelka magnetyczna do drzwi prysznicowych z czasem może wymagać wymiany. Na szczęście można to zrobić zupełnie samodzielnie, bez kontaktu z fachowcem i koniecznością dodatkowych płatności. Aby uszczelniać kabinę skutecznie, należy wybrać odpowiedni produkt, charakteryzujący się właściwą długością oraz wyglądem. Gdy przeglądanie ofert i zakupy masz już za sobą, a listwa magnetyczna do kabiny prysznicowej jest już w twojej ręce, postępuj wg naszych wskazówek:

  • zdejmij starą listwę magnetyczną. Dokładnie wyczyść miejsce, w którym była ona założona. Nową listwę możesz nakładać dopiero na wysuszoną powierzchnię,
  • jeśli już zamontujesz uszczelkę, nie będziesz mógł zmieniać jej położenia dwa razy. Dlatego ważne jest, by odpowiednio umieścić ją już na samym początku. Jeśli wybór był nieodpowiedni, a uszczelka jest za szeroka, można nadrobić nieco silikonem,
  • po wykonaniu zadania, sprawdź czy uszczelka została umieszczona prawidłowo i czy nie utrudnia ona otwierania i zamykania drzwi prysznicowych.

 

Gdzie kupić najlepsze listwy magnetyczne – opinie

Śledząc opinie internetowe nie sposób nie zauważyć, że to właśnie Łazienki ABC jest sklepem, cieszącym się największą popularnością, również jeśli chodzi o zamówienia listew magnetycznych. W ofercie znajdzie się nie tylko listwa magnetyczna do kabiny prysznicowej ale również części zamienne do kabin i pozostała armatura łazienkowa. Wysyłka odbywa się błyskawicznie, a dostawa często następuje już następnego dnia. Uwagę klientów przyciągają również atrakcyjne ceny, które mogą znacząco różnić się od tych, oferowanych w innych sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − cztery =