Gdzie znaleźć najnowsze trendy w aranżacji pomieszczeń?

Zasady aranżacji nowoczesnych pomieszczeń są jasne – najistotniejsza staje się tutaj prosta, jasna przestrzeń. Nie bez znaczenia pozostaje tu również kolorystyka, utrzymana na ogół w szarości, beżach i bieli. W takich mieszkaniach ważne są nie tylko walory estetyczne, ale także i ergonomia. Podpowiadamy, jak zorganizować nowoczesne mieszkania, by móc cieszyć się ich komfortem.

W jaki sposób odpowiednio urządzić swój apartament i ogród?

Otwarta przestrzeń to najważniejszy element nowoczesnych wnętrz. Nowe aranżacje rezygnują z ciężkich mebli oraz bogatych ozdób. Na ich miejscu pojawiają się natomiast otwarte przestrzenie, opromienione promieniowaniem słonecznym. Minimalizm zdominował współczesne aranżacje, z jakich zniknęły barwne dodatki, podobnie jak obrazy, malowidła i DOMEROX plakaty, jakie niegdyś wieszano na ścianach. Nowe meble cechują się także prostymi rozwiązaniami. Ciężkie obicia, ozdoby i zdobienia, wpisujące się znakomicie w styl retro, zostały wyparte całkowicie ze stylu współczesnego. Współczesne aranżacje sięgają często po geometryczne kształty i nieskomplikowane formy. Stonowane barwy, zwane również zimnymi, stanowią kolejną domenę nowoczesnych mieszkań. W tej kategorii znalazła się czerń i biel, a także błękit i kolory grafitowe. By przełamać monochromatyczność wystroju, część osób decyduje się również na jedną ścianę w przeciwnej barwie. Zwolennicy mocnych barw mogą natomiast wybrać jakiś przeważający odcień, ożywiający wnętrza i budujący ich charakter. Wśród kolorów mebli dominuje również biel i czerń, a także naturalna barwa drewna, dobrze komponująca się ze stonowanymi ścianami.

Ogród zimowy: jak go zaprojektować oraz co warto w nim uprawiać?

Ogród zimowy to niezwykle interesujące rozwiązanie, cieszące się coraz szerszym zainteresowaniem. Można go zaprojektować jako ogrzewany element domu. W tym przypadku przyjmuje on głównie formę zabudowanego tarasu. Coraz częściej ogrody zimowe planowane są jako oddzielna przestrzeń, oddzielona od domu mieszkalnego. Lekkie konstrukcje oraz bezproblemowy montaż sprawia, iż budową poradzi sobie niemalże każdy domowy majsterkowicz. Chociaż nazwa wskazuje coś całkowicie innego, ogrody zimowe fascynują swoim stylem również w pozostałych porach roku. Szczególnie doceniany jest on jednak w okresie, gdy pogoda nie sprzyja kontemplacji przyrody, a my w dalszym ciągu czujemy potrzebę, by cieszyć się jej pięknem. Oranżeria stanowi również doskonałe miejsce schronienia dla tych roślin, które nie poradzą sobie w sezonie zimowych mrozów. Jeżeli nasz ogród zimowy będzie nieogrzewany, najlepszym wyjściem będą hibiskusy, kaktusy, kamelie i gardenie. Bluszcze poradzą sobie z kolei w ogrodach z mniejszą ilością światła. W takich warunkach dobrze poradzą sobie niektóre gatunki storczyków, choć ich przetrwanie w znacznej mierze zależeć będzie od gatunku. Męczennice, oleandry i figowce oraz inne typy ciepłolubne idealnie poradzą sobie w ogrodzie zimowym z wyższą temperaturą w ciągu roku.

10 najlepszych blogów o stylu życia, które warto przeczytać

Współcześnie mamy nieograniczony dostęp do Internetu, a zatem to właśnie tam szukamy interesujące nas porady. Użytkownicy internetu interesują się życiem osób z telewizyjnych ekranów oraz dzielą swoją własną codziennością na służących temuż portalach. Na blogach zamieszczane są różnego typu wpisy, spośród których wykorzystywać można interesujące porady, związane z naszymi pragnieniami a predyspozycjami. Blogi lifestylowe cieszą się obecnie ogromnym powodzeniem. Pod tą nazwą kryją się strony, zawierające odwołania do normalnej codzienności. Moda oraz odżywianie to najpopularniejsze obecnie tematy, napawające się wielkim zainteresowaniem wśród internautów. Wielkim zainteresowaniem napawają się także blogi, przy których spotykają się młode matki, szukające pomocy i inspiracji. Blogujące mamy pokazują swoją niedoskonałą codzienność, co stanowi idealną odmianę od przelukrowanych zdjęć, serwowanych poprzez tzw. celebrytów. To właśnie na takiej tematyce warto skoncentrować się, rozpoczynając własną przygodę w sieci oraz poszukując tutaj pierwszych czytelników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × 3 =