Stoły są jednym z podstawowych mebli, które znajdują się w jadalni lub w salonie. Stoły w salonie mogą pełnić różne funkcje. Mogą posłużyć jako miejsce do spożywania posiłków wówczas, gdy nie mamy oddzielnego pomieszczenia, by stworzyć jadalnię.

W niektórych także przypadkach stoły w salonie są miejscem spotkań, gier planszowych lub po prostu miejsce naszej pracy np. przy komputerze. W jadalni stół to miejsce przede wszystkim do spożywania posiłków w gronie rodzinnym. Wybierając stół do jadalni ważne jest, aby przed dokonaniem wyboru stołu uwzględnić liczbę zasiadających osób, które będą regularnie korzystać oraz kiedy planujemy większe imprezy rodzinne. Wybór stołu do jadalni lub do salonu wiąże się z wzięciem pod uwagę wielu czynników mających wpływ na spójność aranżacji.Styl i harmonia z wystrojem

Wybierz stół, który będzie wyglądał jak komplet z pozostałymi meblami w pomieszczeniu. Jeśli posiadamy minimalistyczne wnętrze, rozważmy zakup prostego stołu z prostymi liniami oraz gładką powierzchnią. Jeśli nasze wnętrze wypełnione jest meblami i dodatkami w stylu rustykalnym lub posiada tradycyjny wygląd, drewniany stół z dekoracyjnymi elementami jest tu jak najbardziej odpowiedni.

Zagospodarowanie przestrzeni

Zmierzmy swoje miejsce gdzie ustawimy stół, zwróćmy uwagę na rozmiar jaki chcemy wybrać oraz przestrzeń wokół by ewentualnie jeśli znajduje się szafka lub komoda bez problemu móc otworzyć drzwiczki bez przesuwania stołu oraz krzeseł. Swobodne poruszanie się wokół stołu to dodatkowy aspekt na który należy zwrócić uwagę. Pamiętajmy dopasować krzesła odpowiednio do wysokości blatu stołu. Wsunięcie krzeseł pod blat i odpowiednio niskie podłokietniki lub nawet ich brak da nam komfort w przemieszczaniu się, gdy nie siedzimy przy stole, a robimy coś wokół. Często stoły do jadalni lub do salonu są umieszczane na środku pomieszczenia i służyć mogą do prezentacji dekoracji kwiatowych.

Rozmiar ma znaczenie

Zastanówmy się ile osób będzie zasiadało przy stole i na tej podstawie dobierzmy jego długość i szerokość. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się stół z możliwością rozkładania. Stoły rozkładane to świetne rozwiązanie do mniejszych przestrzeni. Na co dzień używamy blat mniejszy, natomiast gdy zajdzie taka potrzeba rozkładamy stół i możemy ugościć większą ilość osób.

Jakość wykonania i materiał

Warto przed zakupem przeczytać dokładny opis stołu, ponieważ tam znajdują się szczegółowe informacje na temat wykonania mebla i rozmiaru. Drewno, metal i szkło to najbardziej popularne materiały z których wykonane są stoły. Wykończenie blatu doskonałej jakości okleiną oraz solidna konstrukcja to ważne aspekty wykonania dobrej jakości mebla na które warto zwrócić uwagę. Najważniejsze jednak jest to który model stołu nam się podoba najbardziej i jaki będzie pasował do naszego wnętrza. Wybór stołu to kwestia osobistego gustu. Warto także zwrócić uwagę na praktyczne aspekty, takie jak łatwość w utrzymaniu czystości i odporność na codzienne użytkowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 − 5 =